Dr. Hayal Köksal
Publication year: 2010

Öz

1181442200

Engellerin ve fırsatların herkes için son derece yoğun olduğu bir dönemde yaşadığımıza inanıyorum. Gönül gözüyle bakıldığında ve empatik yaklaşıldığında engellerin yok edilemese bile katlanılabilir hale gelebildiğine hem inanıyor hem de zaman zaman örneklerini gözlemliyorum. Bazen engeli olmasa bile ruhunda bunu yaratıp mazlumu oynayanları kınarken; gerçekten var olan kocaman engelini hissetmeyip hissettirmeyen ve yardım almak yerine yardıma koşan engelsiz ruhlara da yürekten kutlamalarımı gönderiyorum. Hepimiz farklı yapıda ama özünde bir ve bütünüz. Her şeyden öte; eşitiz!

Bu kitap müthiş bir İMECEnin ürünü olarak ortaya çıktı. Engellerini beyninde değil bedeninde taşıyan pırıltılı yüreklerle, onları yolculuklarında yalnız bırakmayarak empatiyi yüreklerinde hisseden can dostlar güç birliği yaptılar. Barış dolu bir dünya için gereksinimimiz olan anlayışı ve yardımlaşmayı en güzel şekilde gerçekleştirip sizlerle paylaşıma açtılar.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı, sevgili Dostum Ramazan Başın dediği gibi; “Umutsuzlukların oluşmasını engellemek vefarkındalığı gelişmiş çağdaş bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak üzere uzmanlarla işbirliği içerisinde gerek uygulama çalışmaları ile gerekse de bilgilendirme toplantıları ile projeler geliştirmeye ve tüm engelleri aşmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.”.